Výsledky vyhledávání

Proces Nákupu Nemovitosti

Seznamte se s cestou k Vašemu novému druhému domovu na Costa del Sol.

1. Počáteční Konzultace

Cesta k Vaší ideální nemovitosti začíná první konzultací (ve formě, která vám nejvíce vyhovuje). Toto setkání nám pomáhá lépe Vás poznat – Vaše preference, potřeby a představy o vašem životním stylu. Naším cílem je plně porozumět Vaší představě o ideální nemovitosti a životnímu stylu, který s ní přichází. Na Costa del Sol, bez ohledu na to, kde si vyberete nemovitost, vše bude vždy pohodlně dostupné. Přesto je ale klíčové brát v úvahu, že každá oblast může nabízet odlišný způsob života. Také probereme hlavní účel Vašeho nákupu: hledáte rekreační nemovitost, investiční příležitost, pronájem nebo trvalé bydliště? Samozřejmě odpovíme na všechny Vaše otázky, abyste měli všechny informace potřebné pro informovaná rozhodnutí, tady je velká výhoda naše podpora v českém jazyce.

LUCKY SOL 1
ImageGlass Io3DAiePcK

2. Nabídka Nemovitostí

Jakmile budeme mít jasnou představu o tom, co hledáte, připravíme nabídku nemovitostí, které odpovídají Vašim kritériím. Každou z nich pečlivě vybereme na základě toho, co máte rádi a co potřebujete. Tuto nabídku Vám poté zašleme a Vy si v klidu můžete prohlédnout, které nemovitosti se Vám líbí a které ne (a proč). Pokud bude dostatek nemovitostí, které Vás zajímají, budeme připraveni je navštívit osobně. Pokud by se ale ukázalo, že chcete vidět více možností, využijeme Vaši zpětnou vazbu k nalezení dalších nemovitostí. Jsme hrdí na to, že naše nabídka nemovitostí obvykle přesně odpovídá představám našich klientů a velmi často si vyberou nemovitosti, které navštíví již při prvním výběru.

3. Prohlídky Nemovitostí

Jakmile si z naší nabídky vyberete nemovitosti, zorganizujeme prohlídky tak, aby vyhovovaly Vašemu rozvrhu. 

Při návštěvě každého místa a nemovitosti Vám poskytneme informace o okolí a naše upřímné názory, abyste mohli učinit nejlepší rozhodnutí. Je důležité být s námi během tohoto procesu otevřený/á – sdělit nám, co se Vám líbí a co ne. Tato otevřenost je klíčová pro zefektivnění procesu. Po prohlídkách si sedneme a důkladně probereme Vaše dojmy. Pokud jedna z nemovitostí bude ta pravá, přejdeme k dalšímu kroku. Pokud ne, na základě Vaší zpětné vazby uvidíme, zda bychom měli prohlédnout další nemovitosti, nebo počkat, než se na trhu objeví nové nemovitosti které splňují Vaše kritéria. Pamatujte, jsme zde, abychom pro Vás našli tu nejlepší nemovitost – bez ohledu na to, jak dlouho to bude trvat. Nebudeme Vás do ničeho tlačit; Vaše pohodlí a spokojenost jsou naší nejvyšší prioritou.

e990d835 685b 43bc bba0 33113a7db98d
Negotiation

4. Vyjednávání

Jakmile si vyberete nemovitost, která odpovídá Vašim představám, je načase podat nabídku. 

Tato fáze je flexibilní, umožňuje Vám určit, co je součástí prodeje – jako například nábytek a zařízení – a zmínit jakékoli specifické podmínky, které máte na mysli. Upřímnost je klíčová: vězte, co chcete a otevřeně to s námi komunikujte. Budeme reprezentovat Vaše zájmy a předložíme Vaši nabídku prodávající straně, abychom zajistili, že Vaše podmínky budou vyslyšeny. Toto je také ideální příležitost k diskusi o jakýchkoli požadavcích, které máte jako kupující vůči prodávajícímu, jako jsou například požadavky na opravy nebo úpravy nemovitosti. Mějte na paměti, že realistické a rozumné požadavky mohou vést k hladšímu průběhu jednání a usnadnit dosažení dohody, která bude pro Vás uspokojivá.

5. Právník

Právník je dalším nezbytným průvodcem v procesu koupě nemovitosti ve Španělsku.

Zajistí, aby každý právní detail byl pečlivě zkontrolován a aby byl pro Vás jasný. Ověří, že nemovitost nemá žádné nevyřízené dluhy a že všechny potřebné dokumenty, jako jsou licence a registrace, jsou platné (toto se děje po podepsání rezervační smlouvy). Tato právní důkladnost je obzvláště cenná pro nerezidenty. Jakmile si vyberete Vaši ideální nemovitost, představíme Vám zkušeného právníka z renomované právnické firmy, který bude tyto aspekty řešit, zatímco my budeme dále dohlížet a koordinovat celý proces s českou podporou. Pokud si po prohlídkách vyberete nemovitost, doporučujeme udělit plnou moc Vašemu právnímu zástupci. Tento právní krok je obvykle nezbytný a je jednodušší ho zařídit, když jste ve Španělsku než se o to pokoušet z České republiky. Jedním z prvních kroků bývá postup KYC (Know Your Customer), který slouží k ověření Vaší identity a původu Vašich finančních prostředků. Váš právník se také postará o získání Vašeho N.I.E., identifikačního čísla potřebného pro jakékoli právní záležitosti ve Španělsku. Později Vám pomůže s otevřením místního bankovního účtu, který budete potřebovat pro správu plateb souvisejících s Vaší novou nemovitostí.

ImageGlass W7JeGLg060
Reservation Contract

6. Rezervační Smlouva

Při podpisu rezervační smlouvy budete muset zaplatit zálohu, která se obvykle pohybuje mezi 6 000 a 10 000 eury, ačkoli to může být více u nemovitostí vyšší kategorie. 

Tímto se pro Vás nemovitost zarezervuje a tzv. se “sundá” z trhu. Mějte na paměti, že záloha není dodatečný poplatek; je součástí kupní ceny a bude odečtena z celkové částky splatné při uzavření prodeje. Tato záloha také spouští důkladný proces právního prověření, kdy Váš právník ověřuje, že nemovitost je bez dluhů, a že veškerá potřebná dokumentace, jako jsou licence a registrace, je aktuální a platná. Je důležité si uvědomit, že pokud se rozhodnete jako kupující po tomto bodu nepokračovat, záloha není vratná. Pokud prodávající nechce pokračovat, je povinen Vám kompenzovat dvojnásobek zálohy.

7. Smlouva o Smlouvě Budoucí

Přibližně dva týdny po podpisu rezervační smlouvy následuje podpis smlouvy o smlouvě budoucí.

Soukromá kupní smlouva (Contrato privado de Compraventa):
Tuto smlouvu nelze zrušit. Pokud jedna strana nesplní své závazky, druhá strana může právně vynutit splnění smlouvy. Pokud prodávající odstoupí, musí zaplatit kupujícímu dvojnásobek zálohy. Pokud kupující odstoupí, přichází o svoji zálohu ve výši 10-30%. Tato smlouva je nejčastější a nazíváme jí PPC.

Jedná se o právně závaznou dohodu, která potvrzuje, že obě strany berou transakci vážně. Před podpisem máte možnost nemovitost znovu navštívit, pokud chcete. Pokud se s prodávajícím dohodnete, je možné tuto smlouvu přeskočit a přímo přejít k podpisu kupní smlouvy, čímž se prodej uzavře.

PPC Contract
Title Deed

8. Listina o Vlastnictví

Podpis listiny o vlastnictví představuje závěrečný moment v procesu a je naplánován na dobu, na které se dohodnou obě strany. 

Před konečným podpisem se často provádí poslední kontrola nemovitosti. Obvykle ji provádí Váš agent, Vy a někdy i právníci. Zkontroluje se, že nedošlo k žádným novým problémům nebo změnám. Podpis listiny o vlastnictví, který se odehrává před španělským notářem, je oficiálním dokončením transakce. Obsah listiny o vlastnictví zahrnuje vše o nemovitosti: její kompletní detaily, dohodnutou cenu, způsob platby, datum převzetí nemovitosti kupujícím, případné údržbové záležitosti, přesný stav nemovitosti a situace, kdy může prodávající nést odpovědnost ( skryté vady). Jakmile je listina podepsána, Vy nebo Váš právník předáte prodávajícímu šek na zbývající částku a prodávající Vám zároveň dá klíče k nemovitosti.

V tomto okamžiku se stáváte oficiálním majitelem nemovitosti a nemusíte na nic čekat. Toto je jiné od České republiky.

9. Po Prodeji

Po koupi Vaší nemovitosti ve Španělsku následuje po-prodejní proces. 

Většinu práce zde vykoná Váš právník. Změní jména na účtech za vodu a elektřinu a další na Vaše jako nového majitele. Pomůže také s placením důležitých daní a poplatků. Patří sem daň z převodu nemovitosti a poplatky notáři a katastru nemovitostí. Tyto poplatky jsou za právní služby prováděné při koupi nemovitosti. V této fázi Vám právník také obvykle pomůže otevřít bankovní účet, pokud to nebylo již provedeno během procesu. Nakonec zaplatíte svému právníkovi za jeho pomoc během celého procesu koupě. Tímto kupní proces končí a Vy si můžete užívat Vaši novou nemovitost. Pokud teprve uvažujete o koupi nemovitosti na nádherném pobřeží Costa del Sol, rádi bychom se stali Vaším realitním partnerem. Neváhejte nás kontaktovat.

Neváhejte nás kontaktovat v případě jakýchkoli dotazů nebo obav. Rádi se staneme Vaším realitním partnerem a zajistíme pro vás hladký průběh celého procesu.

Post Sale

Porovnejte nabídky