Výsledky vyhledávání

Costa del Sol

Neustálé Slunce A Pohodový Život

Sluneční Kouzlo, Pohodový Životní Styl

Vítejte na Costa del Sol

Costa del Sol je slunný ráj s více než 320 slunečnými dny v roce, který nabízí nejlepší klima v Evropě po celý rok. Je to oblíbené místo pro milovníky venkovních aktivit, nabízí světově proslulé golfové hřiště, tenisové kurty, promenády podél moře pro běžce a cyklisty, jízdy na koni, pozorování delfínů a mnoho dalších aktivit. Region kombinuje pohodový životní styl s luxusním bydlením a je známý svou výjimečnou kvalitou života, což ho činí atraktivním i pro lidi kteří pracují z domova. Navíc je vybaven prvotřídní infrastrukturou a skvělými zdravotnickými službami, což zajišťuje pohodlí jak pro rezidenty, tak pro návštěvníky. Jelikož je Španělsko součástí EU tak jsou tady další výhody, jako je snadnost cestování a zvýšená bezpečnost.

Od písčitých pláží po energickou atmosféru přímořských promenád, pobřeží Costa del Sol je ideální pro každého, kdo si chce každý den užívat života.

Místní kuchyně nabízí lahodnou kombinaci tradice a unikátních chutí. Můžete si zde vychutnat vše od plážových barů a místních restaurací až po luxusní restaurace s michelinskými hvězdami. Noční život nabízí uvolněné relax bary s vínem, pulsující kluby například v Puerto Banus a mnohem dalších.

Shopaholici zde najdou vše od ručně vyráběných výrobků na místních trzích po nejnovější luxusní módu v Puerto Banus, kde najdete značky jako Louis Vuitton, Gucci, Dolce & Gabbana a mnoho dalších.

Costa del Sol (často označováno jako „Costa del Golf“) má nejlepší golfové hřiště v Evropě a širokou škálu dalších sportů pro všechny typy sportovců a milovníků venkovních aktivit.

Nové developerské projekty na Costa del Sol nabízejí při koupi v předprodeji zhodnocení 20-30% po dokončení stavby, přičemž mnohé z nich jsou realizovány ve spolupráci s luxusními značkami, jako jsou Lamborghini, Dolce & Gabbana a další.

Co si Zamilujete

Počasí

Na Costa del Sol si můžete užívat nejlepší počasí v Evropě se sluncem více než 320 dní v roce. To znamená spoustu jasných, slunečných dnů, ideálních pro trávení času venku bez ohledu na roční období. Teploty jsou příjemné, ne příliš horké, což je ideální pro každého. Představte si, že relaxujete na pláži, vychutnáváte si jídlo venku s přáteli nebo si dáte hru golfu, dokonce i v chladnějších měsících. Bude Vám příjemně jen v lehké bundě, i když je třeba leden, kde máte v České republice pod nulou. Právě toto nádherné počasí je ten hlavní důvod, proč si lidé Costa del Sol tolik oblíbili.

Costa del Sol Weather
IMG 4508

Místní životní styl

Pobřeží Costa del Sol je proslulé svým uvolněným životním stylem. Každé místo podél pobřeží nabízí jedinečný zážitek. Ať už hledáte kouzlo tradičních andaluských měst, klidné ústraní odlehlých míst nebo luxus exkluzivních oblastí, najdete zde místa, kde se budete cítit skvěle. Život zde plyne pomalejším tempem a dny se zdají delší. Místní obyvatelé i návštěvníci si užívají procházky po promenádách, setkání s přáteli a rodinou a také kalendář plný událostí a slavností, které spojují všechny dohromady. Je to místo, kde se každý den cítíte plně živý. Je také důležité zmínit, že na rozdíl od jiných turistických destinací, jako je například Chorvatsko, Řecko, Portugalsko, Itálie nebo jiné části Španělska zde sezona nikdy nekončí díky golfovým hřištím a počasí. Proto si zde veškerou občanskou vybavenost, restaurace a všechny služby můžete užívat po celý rok.

Pláže

Pláže Costa del Sol jsou oblíbené díky svému zlatavému písku a přívětivým modrým vodám, rozprostírajícím se na více než 160 kilometrech nádherného pobřeží. Na Costa del Sol najdete pláž odpovídající každé náladě – od rušných míst plných života až po klidné kouty, kde můžete mít pláž téměř pro sebe. Mnoho pláží má mělké a klidné vody, ideální pro rodiny s dětmi, které si je mohou užívat bezpečně. Pokud máte chuť na nějaké vzrušení, je zde na výběr řada vodních sportů. Navíc, všude najdete plážové bary, známé jako ‚chiringuitos‘, kde na Vás čekají s úsměvem.

IMG 3110
Lena Marbella

Gastronomie, zábava & Nakupování

Na Costa del Sol je gastronomie zaměřena na unikátní chutě a tradice. Najdete zde vše od plážových barů, kde podávají čerstvé mořské plody a tapas, až po luxusní restaurace s michelinskými hvězdami. Pro nakupování je tu mix místních trhů a luxusních obchodů jako Louis Vuitton, Dolce & Gabbana a Gucci v Puerto Banus. Večery jsou plné života s tradičními flamenkovými tanci, veselými slavnostmi a rušnými nočními kluby. Pokud máte rádi objevování, historické centrum Malagy je pro Vás to pravé místo. Ať už jíte, nakupujete nebo se jen bavíte, Costa del Sol má něco pro každého. Věřte tomu, že i kdybyste si zde koupili nemovitost jen pro investici, nebude to trvat dlouho, než sem budete pravidelně jezdit.

Venkovní Život

Costa del Sol je rájem pro milovníky venkovních aktivit. S více než 320 slunečnými dny v roce je to dokonalé místo pro to, abyste vyšli ven a užívali si život naplno. Milovníci golfu nazývají toto místo rájem kvůli světově proslulým golfovým hřištím (nejlepšími v Evropě) – dokonce se mu přezdívá „Costa del Golf“! Ale golf není všechno. Můžete prozkoumat malebné stezky v horách, rodiny si mohou užívat pikniky v krásných parcích a pro sportovní nadšence je zde spousta možností, od tenisových kurtů po vodní aktivity jako kajak, paddleboarding, surfing a další. Podél pobřeží můžete vidět lidi, jak jezdí na kole, běhají nebo si jen užívají španělské slunce. Je tu snadné vést zdravý a aktivní život, díky tolika možnostem výběru.

Tennis in Puente Romano
ImageGlass g2lOiN4G1N

Dostupnost

Dostat se na Costa del Sol z České republiky je snadné a pohodlné, s přímým letem trvajícím pouze 3 hodiny.  Letiště v Malaze, které slouží jako klíč, nabízí celkem 151 přímých letů, včetně spojení z České republiky. Region Costa del Sol má také dobře udržované silnice, což je ideální pro ty, kteří si přejí pronajmout auto nebo využít taxi k prozkoumání rozmanitých měst a památek podél pobřeží. 

Costa del Sol, umístěná v jižním Španělsku, je navíc skvělým výchozím bodem pro cesty do širšího regionu Andalusie, což je atraktivní pro ty, kteří mají zájem prozkoumat bohatou kulturní krajinu této oblasti.

Golf

Milovníci golfu jsou z celého světa přitahováni na Costa del Sol, které je také známé jako „Costa del Golf“. Máme zde světově proslulá hřiště, která patří mezi nejlepší v Evropě. Hřiště nabízejí krásné výhledy a různorodé výzvy pro hráče všech úrovní. S více než 70 golfovými hřišti a více než 320 slunečnými dny v roce je skoro každý den dokonalý pro hru. Hřiště, umístěná v nádherných lokalitách, nabízejí výhledy na moře a úchvatnou krajinu. Nejde jen o golf, ale o celkový životní styl, který s ním souvisí. Po ranní hře golfu si můžete užít odpočinek na pláži nebo oběd v plážovém baru. Poté můžete prozkoumat místní obchody, projít se městem, vyzkoušet vodní sporty nebo si užít večeři s přáteli při sklenici výborného vína. Možnosti jsou zde rozmanité.

Finca Cortesin Golf
Costa del Sol Ronda

Kultura & Historie

Pobřeží Costa del Sol je bohaté na historické památky a kulturu, přičemž se každé město podílí na jeho rozmanitém dědictví. V Malaze, kde se narodil slavný umělec Picasso, mohou milovníci umění navštívit muzea prezentující jeho práci. V Malaze se také nachází římské divadlo a pevnost Alcazaba, pozůstatky starověkých civilizací. Staré město v centru Marbelly krásně odráží andaluské tradice. V Rondě pak můžete obdivovat impozantní most Puente Nuevo, jehož historie sahá až k dobám Římanů a Maurů. Každý rok se v těchto historických místech konají festivaly. Energická hudba a tanec flamenca zaplňují ulice, což zachycuje duši Andalusie. Turisté i místní mohou procházet historickými památkami nebo se ponořit do živého uměleckého světa, čímž skutečně zažijí kulturní srdce Costa del Sol. Poklady zde nekončí; je mnoho dalších zážitků, které na Vás na Costa del Sol čekají.

Realitní Trh

Costa del Sol nabízí širokou škálu nemovitostí s úchvatnými výhledy, od pohodlných bytů/apartmánů a řadových domů po luxusní vily s ochranou a soukromím v uzavřených rezidenčních komplexech.

Nedávno zde top luxusní značky jako Lamborghini a Dolce & Gabbana zahájily nové a unikátní projekty, první svého druhu na světě.

Hodnota nemovitostí na Costa del Sol pořád roste kvůli rostoucí celosvětovou poptávkou. Ti, kteří své nemovitosti pronajímají, těží z boomu v turismu, což podporuje místní ekonomiku. To činí investice do nemovitostí zde atraktivními jak pro ty, kteří hledají krásný druhý domov nebo nové místo k životu, tak pro investory, kteří chtějí využít rostoucí popularity oblasti.

3c6bdf13 d18c 487d ab46 76f9aac79c4a 1
Costa del Sol People

Srdeční Lidé & Otevřená Mentalita

Costa del Sol je známé svou přátelskou atmosférou a uvolněným životním stylem. Lidé zde jsou štědří a otevření. Návštěvníci jsou často vítáni úsměvy a místní jsou ochotni sdílet radosti ze svého středomořského životního stylu.

Costa del Sol má otevřenou mentalitu a vítá lidi z celého světa. Ať už jde o společné jídlo, oslavy na mnoha místních festivalech nebo prostě každodenní interakce, budete cítit smysl pro komunitu.

Místní Služby

Costa del Sol má vynikající služby, což zajišťuje pohodlný a praktický život. Zdravotní péče je na vysoké úrovni, s moderními nemocnicemi a klinikami, kde často najdete personál hovořící anglicky. Pro děti je zde široká škála škol, včetně mezinárodních, jako například Aloha College v Marbelle. Kromě zdravotnictví a vzdělávání Costa del Sol poskytuje efektivní veřejnou dopravu, mnoho možností nakupování a dobře udržované veřejné prostory, což zajišťuje, že si obyvatelé i návštěvníci mohou snadno užívat krásu tohoto regionu.

School

Porovnejte nabídky